0546290850

תיאטרון לנוער ( כיתות ה'-י"ב) 


במסגרת לימודי יסודות המשחק יערכו התלמידים היכרות מעמיקה עם עולם המשחק הן באמצעות למידת מושגים מרכזיים ומידע עיוני מעשיר בתולדות המשחק, והן באמצעות התנסות מעשית לרכישת כלים לעבודה עם טקסטים, המחזות ושיתופי פעולה עם צוותים.


תנועה דרך התנועה נקשיב אל רחשי הלב, אל התחושות הפיזיות, אל תפיסת העולם, אל המחשבות הבוראות את עולמנו. התנועה מאפשרת לעולם המילולי לנוח לרגע, וכך להכיר את טבענו מתוך ראשיתו. את האיכות, הקצב, אחיזת השרירים, הרפייתם, את תובנת הקואורדינציה המחברת בין הפיזי, לרגשי, למנטאלי. הדגש הוא על התנועה הטבעית של האדם: כיצד האדם משתמש בגופו ובתנועותיו, כיצד הוא מתייחס לחלל, איך הוא מביע רגש בתנועה ועוד. זוהי אמנות ייחודית, אשר נותנת לשחקנית את היכולת להעביר את סיפור המחזה אל הצופים בצורה מציאותית באמצעות הבעות פנים, תנוחות הגוף ותנועה במרחב.


התלמידים יתנסו בטכניקת האלתור (אימפרוביזציה) שבה תינתן ביטוי לתהליך הקבוצתי וביטוי אישי לכל משתתתפת. התוצר של שנה זו יהיה שיעור פתוח שבו נציג לקט של אימפרוביזציות ותוצרים של סדנאות פית וח הקול והתנועה. הבחירה באימפרוביזציה כתרגיל מסכם נועדה על מנת להקנות למשתתפים מיומנויות כגון : עמידה על במה, ספונטניות, יצירתיות מנהיגות, ובעיקר העצמת הפרט במסגרת הקבוצה.


במהלך השנה נעבוד ו"נשמן" את כישורי האילתור של משתתפות הסדנה. קורס אימפרוביזציה אקטיבי, בו התלמידים יוצרים על הבמה סצנות מתוך הדמיון. דרך עבודה מעשית, יקבלו המשתתפים כלים להיות משוחררים, אמיצים ויצירתיים אף יותר מכשהצטרפו לחוג. בשיעורי אימפרוביזציה נשים דגש עלשחרור עכבות ונשבור מחסומים, נהיה יצירתיות יותר, נחשוב מהר יותר, נגיב מהר, נלמד לבנות סיפור כחלק מאנסמבל, ניצור דמויות מגוונות מרתקות ועוד..


שחקנים משתמשים בקולם באופן אינטנסיבי על הבמה ולכן נלמד טכניקות שונות המרחיבות את מנעד הקול ואת איכותו, ונפתח תחזוקה נכונה למניעת השחיקה של המיתרים. במהלך השנה נעבוד עם הגוף, ניצור חיבור עם הקול, נחזק את הביטחון ואת יכולת העמידה מול קהל, וכמובן נתנסה בשירה מקצועית. בדגש על החיבור בין הקול, גוף ונפש. התלמידות ילמדו תכנים מעשיים, חימום, נשימה, הגייה, תמיכה, הגשה ויציבה.


תיאטרון לילדים (כיתות ב'-ד')


על מנת לפתח את הדמיון, הכלי המרכזי בתחום התיאטרון והמשחק, נתרגל מגוון תרגילים אשר יסייעו בפיתוח הדמיון ויצירת "סיפורי המשך" לעלילות ולמחזות. 

בחוג תיאטרון הילדים נחשפים למגוון שיטות משחק, פיתוח קול, עמידה מול קהל ועוד ועוד.. 

אצלנו, בחוגיז, קודם כל רואים את האדם והילד שמולנו ורק אח"כ מיישבים עניינים..

החוג משלב סדנאות אימפורביציה, עבודה בתנועה, פיתוח קול ועמידה מול קהל. 

מומלץ בחום ! 
מספר המוצרים בסל : 0
  1. ראשי
  2. תיאטרון
logo בניית אתרים